Pred dovolenkou s autocaravanom. Čo sa oplatí vedieť?

Rozhodli ste sa, že Vaša ďalšia dovolenka bude o čosi akčnejšia? Nebudete len tak vylihovať pri mori, ale precestujete napríklad Južnú Európu! Vynikajúci nápad. A ideálny na takýto výlet je autocaravan. Ak ste sa rozhodli, že si ho prenajmete, respektíve rovno zakúpite, čosi by ste o autocaravanoch mali vedieť.

Cestujeme s autocaravanom

Dovolenka s autocaravanom je veľmi akčná, dobrodružná a naozaj originálna. Zážitok, ktorý si iste uchováte naveky! Ľudia, ktorí takúto dovolenku raz skúsili, sa zväčša k tradičnému spôsobu dovolenkovania nevrátia a autocaravan sa stane súčasťou ich života. Ako sa teda s autocaravanom cestuje?

  • Prenájom autocaravanu. Ak si chcete autocaravan prenajať, na Slovensku máte viacero možností. Stačí si trošku zasurfovať na webe. Autocaravan si však môžete prenajať až po dosiahnutí veku 20 rokov. Musíte mať vodičský preukaz skupiny B, a to dlhšie ako dva roky. Za prenájom zaplatíte kauciu vo výške 1000€ a servisný poplatok cca 40€. Za servisný poplatok dostanete plynové bomby, pripravené chemické WC, či špeciálny toaletný papier. Väčšina slovenských poskytovateľov autocaravanov má tieto služby nastavené veľmi podobne.
  • Na autocaravan si musíte trúfať. Ak ste neskúsený vodič, autocaravan Vám neodporúčame. Je pravda, že po diaľnici ho zvládne riadiť každý. No predstavte si, že by ste mali manévrovať s takýmto vozidlom úzkymi uličkami! Naozaj si trúfate? Ani nehovoriac o cúvaní. Predtým, ako sa teda vyberiete na dovolenku, určite si s autocaravanom pár hodín odjazdite.
  • Väčšina autocaravanov je vybavená základným príslušenstvom. Pred odchodom na dovolenku si však nezabudnite pribaliť aj ďalšie príslušenstvo, ako napríklad kempingový nábytok, slnečník, či nosič bicyklov. Samozrejme, v závislosti od typu destinácie.
  • S vodičským preukazom skupiny B môžete riadiť iba vozidlá do 3,5 tony. Pred prenájmom alebo kúpou autocaravanu na to nezabúdajte! Prenajmite si teda len vozidlo, na ktoré máte vodičské oprávnenie.
  • Autocaravan je vhodný tak na letné, ako aj zimné dovolenky. Po skončení dovolenkovej sezóny sa však odporúča autocaravan „zazimovať“.

V prípade prenájmu či kúpy nového karavanu alebo autokaravanu nás kontaktujte

Karavan Centrum HYKRO,

Pod Zbuzany 1,

155 00 Praha 5 – Řeporyje,

Czech Republic

v našej ponuke nájdete aj kvalitne servisované použité karavany navštívte náš bazár karavanov

Tak hor sa na dovolenku! Po skúsenosti s autocaravanom sa z Vás iste stane nadšenec tohto typu dovoleniek.

 

 

Autorské právo: sfocato / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár